Jak dojechać? / atrakcje w okolicy

Samochodem / Autokarem

Beskid Chocolate znajduje się przy ulicy 3 Maja 28 w Węgierskiej Górce. Głównym atutem dla podróżujących do nas własnym środkiem transportu jest duży parking, który mieści się naprzeciwko manufaktury wzdłuż boiska sportowego i oferuje możliwość zaparkowania zarówno samochodem, jak i autokarem.

Pociągiem

Jeśli preferujesz podróżowanie pociągiem, najbliższa stacja kolejowa to Węgierska Górka położona na trasie Katowice – Zwardoń. Odległość między stacją a Beskid Chocolate wynosi zaledwie 800 metrów, co zajmuje około 10 minut pieszo. Oto mapka jak dotrzeć do nas ze stacji kolejowej:

Busem

Jeśli preferujesz komunikację busową, istnieje kilka linii, które kursują do Węgierskiej Górki. Szczegółowe rozkłady jazdy busów można znaleźć na stronach przewoźników – np. (rozkład jazdy Thermocar). Punktem docelowym na którym należy wysiąść jest przystanek “Węgierska Górka PKP”. Poniżej dołączamy mapkę jak z przystanku busów dotrzeć do naszej manufaktury

Okoliczne atrakcje - czyli co warto zobaczyć?

W bezpośredniej okolicy naszej manufaktury znajdują się:

  • bulwary nad Sołą – deptak spacerowy na rzeką Sołą (50m),
  • punkt widokowy z panoramą na masyw Romanki, Rysianki i Lipowskiej (100m),
  • schron bojowy z czasów II wojny światowej Waligóra (800m).

Jeśli chcesz poświęcić nieco więcej czasu, to w nieco dalszej odległości od naszej manufaktury znajdziesz cały szereg innych atrakcji.

Jeśli jesteś pasjonatem turystyki pieszej to możesz wspiąć się na szczyty Beskidów i podziwiać niekończące się pasma gór, które otaczają tę urokliwą miejscowość.

Ponadto Węgierska Górka to również miejsce o bogatej historii i kulturze. Zobaczysz tu tradycyjne drewniane chałupy, dawne kościoły i zabytkowe miejsca, które przeniosą Cię w czasie. Z całą pewnością warto zobaczyć:

  • drewniany XV-wieczny kościół w Cięcinie (2,5km)
  • fort Wędrowiec, w którym znajduje się muzeum poświęcone bohaterskiej obronie Węgierskiej Górki (1,6km)
  • Aleja Zbójników położona w centrum Węgierskiej Górki (600m)
  • Bacówka na Bukowinie (https://www.bacowkanabukowinie.pl) (2,5km)

Węgierska Górka to również doskonałe miejsce dla miłośników kulinariów. Znajdziesz tu kawiarnie, restauracje i lokalne karczmy, gdzie będziesz mógł skosztować tradycyjnych potraw i regionalnych specjałów: